Haber

Milyonlarca kaçak makarna ele geçirildi

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) –Gümrük Muhafaza Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığı Özel Grubu’nun ülke genelinde yürüttüğü istihbarat faaliyetleri ve saha çalışmaları sonucunda büyük miktarda kaçak boru ele geçirildi.

Tütün Özel Grubu iş birliğiyle gerçekleştirilen operasyonların ilkinde Ankara Yenimahalle’de bir iş yerine baskın düzenleyen ekipler, yapılan incelemelerde çok sayıda geçersiz bantlı ve satışa hazır tüp tespit etti. Yapılan arama ve incelemeler sonucunda toplam 3 milyon 540 bin boş tüp ele geçirildi. Ele geçirilen kaçak makarnanın değerinin 1 milyon 182 bin lira olduğu belirlendi.

İkinci operasyonda ise grupların adresi Adana oldu. Ticaret Bakanlığı Tütün Özel Grubu, Adana Gümrük Muhafaza ekipleri ve Jandarma ekiplerinin koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonda, bir tırda 3 milyon 712 bin 500 dolu tüp ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, içi doldurulan makaronların değerinin 7 milyon 500 bin lira olduğu anlaşıldı.

Yapılan iki operasyonda toplam 7 milyon 252 bin 500 kaçak makarna ele geçirildi. Makaronların değeri 8 milyon 682 bin lira olarak belirlendi.

Olayla ilgili soruşturmalar Ankara ve Adana Cumhuriyet Başsavcılıklarında devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu