Haber

Tunç Soyer’in koltuğu tehlikede: Özgür Özel’den anket talimatı

Ulusal bir televizyon kanalında gazetecilerin gündem sorularını yanıtlayan Özel, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Ankara’da Mansur Yavaş ve Aydın’da Özlem Çerçioğlu’nun adaylıklarının Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklandığını hatırlattı.

“OBJEKTİF BİR ANKET YAPACAĞIZ”

Özel, “Kemal Bey’in açıklamaları esasen anketlerle destekleniyor. Adaylıklarında bir sorun olmayacağını düşünüyorum. Ancak geri kalan 8 büyükşehirde önümüzdeki pazartesi alacağımız kararla herkesin yapabileceği objektif anketler yapacağız. Doğru numunelerle, güvenilir firmalarla, çapraz denetimlerle inceleyin.

Başkanların statüsünü ise şunlar belirleyecek; İnsanların gönlünde olanlar da bizim listemizde yer alacak. Halkın gönlünde olmayanı başkasıyla değiştiriyoruz. Parti Meclisine İstanbul, Ankara ve Aydın’ı önereceğim. “İzmir için bir anket var” dedi.

“SOYER GIDICI”

Bu açıklama İzmir’de bomba etkisi yaratırken, Özel’in “başarıları anketlerle desteklenen” belediye başkanları arasında Soyer’in adını anmaması, kulislerde “Soyer kaybedendir” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Soyer’in anketlerde geçer not alıp almayacağı da merak konusu oldu. Yerel bir internet sitesine açıklama yapan Tunç Soyer, “İzmir’de lider aramak vefasızlık değil midir?” “Bunu bilmiyorum. Ama önemli olan şu ki, bunu hak ettiğimi düşünmüyorum” dedi.

KAYNAK: SABAH – ERTAN GÜRCANER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu